مبانی دستگاههای فلزیاب دستی

ایکس ری صنعتی
Micro X-Ray System
آبان 16, 1400
ایکس ری صنعتی
دستگاههای ایکس ری صنعتی
آبان 16, 1400
فلزیاب دستی مدل PG-150

فلزیاب دتسی مدل PG-150

اصول و مبانی عملکرد دستگاههای فلزیاب دستی و ایستاده

با رشد و پیشرفت تکنولوژی دستگاههای تشخیص فلز بروزتر و با کیفیت تر میشوند. و بالطبع با رشد فن آوری این دستگاهها گستره استفاده از آنها بیشتر  میشود.

دستگاههای تشخیص فلز در دو طبقه مختلف قرار میگیرند. دستگاههای صنعتی که جهت تشخیص  فلز در بسته های مواد غذائی اسباب بازی و غیره مورد استفاده قرار میگیرند و همچنین دستگاههای فلزیاب دستی که جهت تشخیص فلز همراه فرد در فرودگاهها بانکها مراکز فروش طلا و جواهر ادارات و سازمانهای مختلف  مورد استفاده قرار میگیرند یک دستگاه فلزیاب مطابق اصول اولیه فیزیک و القای الکترومغناطیسی در اثر تغییر میدان مغناطیسی حاصل از جسم ثانوی در فضای میدان دستگاه واکنش نشان داده و نسبت به آن هشدار لازم را میدهد.
یک  دستگاه فلزیاب دستی ،  از یک منبع فرکانس بالا
آشکارساز فرکانسی و منبع فرکانس صوتی و آمپلی فایرها ساخته میشود.

عملکرد فیزیکی یک دستگاه فلزیاب بر اساس ایجاد یک میدان مغناطیسی متغییر میباشد که توسط یک سیم پیچ و یا مدارات سلفی  ایجاد شده مدار گیرنده که آنهم یک سیم پیچ میباشد متأثر از جسم فلزی خارجی قرار گرفته در محدوده میدان فوق بدلیل ایجاد جریانهای گردابی eddy Current  جریان و ولتاژ ثانویه ای ایجاد میکند که به لحاظ شکل و قدرت بسیار ضعیف تر از امواج اولیه میباشند. توسط مدارات پردازشگر شناسائی شده  و دستگاه  با سیگنال صوتی و یا هشدار نوری و یا لرزشی وجود فلز را مشخص میسازد. این امواج میتواند تا میلیونها برابر نسبت به امواج اصلی ضعیف تر باشند. و  ولتاژ ایجاد شده در مدار ثانوی پس از تقویت به مدارات پردازشگر انتقال میابد.

البته در بسیاری از فلزیاب های نسل جدید فرستنده و گیرنده عملاً یک سیم پیچ بوده و پردازشگرها با تغییرات ایجاد شده در میدان ثانوی وجود فلز را مشخص میکنند.

فلزیاب دستی

فلزیاب دستی مدل PG-1205

نوع تکنولوژی مورد استفاده در سیستم های تشخیص هر دستگاه میتواند یک عامل مهم در دقت و نوع تشخیص باشد.علاوه بر این تفاوت موجود در سیستم های آشکار ساز دستگاهها علیرغم بهره مندی از یک تکنولوژی میتواند در تشخیص فلز بسیار مهم باشد.

شرکتهای سازنده جهت رسیدن به بالاترین درجه تشخیص در شناسائی فلزات با بهره گیری از تکنولوژی ها و فن آوری های مختلف همچنین  نوع  مدارات تقویت کننده  – سیستم هائی با کیفیت و کارآئی مختلف ارائه می نمایند.

فلزیاب دستی مدل PG-150

فلزیاب دستی مدل PG-150

تلفیق این موارد میتواند شما را به سمت یک دستگاه با کیفیت بالا و دقت مناسب هدایت نماید.

بدین سبب بر اساس نوع تقویت کننده ها و همچنین پردازشگر ها این قبیل دستگاهها طبقه بندی میشوند.

همچنین باید بخاطر سپرد که انواع فلزات بر اساس سایز و سطح میتوانند رفتارهای مختلفی در یک میدان مغناطیسی از خود ارائه نمایند. بطور مثال آهن   بالاترین تأثیر را در یک میدان الکترومغناطیسی میتواند از خود نشان داده و حداکثر جریان گردابی را ایجاد نماید . در مقابل آلومینیوم در ردیف فلزات دارای کمترین تأثیر در حوزه یک میدان میباشد.

ضمن اینکه حجم و اندازه فلز نیز در این مورد بسیار تأثیر گذار هستند.و سبب تشخیص سریعتر میباشند. و البته انتخاب یک دستگاه فلزیاب دستی با توجه به تکنولوژی های بسیار متفاوت و همچنین کیفیت قطعات و بردهای داخلی آن  و همچنین توانائی دستگاه در تشخیص مطمئن و دقیق فلز بسیار حائز اهمیت میباشد.    

دستگاههای فلزیاب دستی معمولاً دارای ظاهری مشابه میباشند، ولی نوع قطعات پردازشگر  و نرم افزار استفاده شده در آن  تفاوت بسیار زیادی در عملکرد و کیفیت سیستم ها دارند.

شرکت پیمان گزاران دارای مجوز رسمی تولید از وزارت صنعت ، معدن و تجارت  و بهره گیری از تیم فنی ماهر خود تمام توان خود را جهت ارائه کارآمدترین و با کیفیت ترین دستگاههای فلزیاب دستی بکار بسته است.

دستگاههای ارائه شده توسط این شرکت در سه مدل متفاوت با کارآئی و توانمندی منحصربفرد ارائه میگردد.

فلزیاب دستی مدل PG-1205  یک دستگاه بسیار کامل همراه با غلاف چرمی باطری قابل شارژ و شارژر  جهت کاربری های عمومی بسیار مناسب میباشد. این دستگاه در نیروهای نظامی و امنیتی همچنین زندانها ادارات شرکت های خصوصی و دولتی و بسیاری از مکانهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. کیفیت بالای قطعات این دستگاه آن را یکی از محبوبترین دستگاههای فلزیاب دستی در بازار ایران قرار داده است.

فلزیاب دستی مدل PG-1205

فلزیاب دستی مدل PG-150  – دستگاهی با  دقت بسیار بالا و قطعات روز با بهره گیری از پردازنده بسیار قوی و کارآمد جهت استفاده در کلیه مراکز حفاظتی و امنیتی کارگاهها و مراکز فروش  طلا و جواهر –  معادن طلا و نقره مراکز دیتا  – کارگاههای تولید قطعات برنجی و آلومینیومی تولید کنندگان قطعات مسی و …. مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه فلزیاب دستی مدل PG-150

فلزیاب دستی مدلPG-160 دستگاهی بسیار مدرن و بروز با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا شارژر USB-Type C   – مانیتور نمایشگر LCD   که نزدیک شدن به محل فلز را با  تغییر صدا و میزان لرزش و نور نمایشگر نشان میدهد. این دستگاه با دقت بسیار بالا در تشخیص هر گونه قطعه فلزی میتواند استفاده کننده را  در تشخیص دقیق و بسیار دقیق راهنمائی کند.

فلزیاب دستی مدل PG-160E

فلزیاب دستی مدل PG-160

مجموعه دستگاههای فلزیاب دستی شرکت پیمان گزاران دارای گواهی آزمون بر اساس
استانداردهای 
IEC 60950-1   و  ISIRI 5233-1  و IEC 61000-6-1:2016   و IEC 61000-6-3:2020   میباشند .

غیر از موارد فوق شرکت پیمان گزاران بعنوان پیشرو در خصوص تجهیزات فلزیاب دو مدل گیت فلزیاب دروازه ای با قابلیت های مختلف ارائه می نماید.

لازم به ذکر است در خصوص گیت های فلزیاب اصول اولیه کار آنها تقریباً مشابه فلزیاب های دستی میباشد. با این  تفاوت که در این دستگاهها بسته به کیفیت و دقت مورد نیاز در هر یک از دیواره ها تعداد سلف های فرستنده و گیرنده متفاوت میباشد. بصورت معمول در هر یک از دیواره ها تعداد 6 یا 8 عدد فرستنده و یا گیرنده قرار دارند. دستگاههای 6 تا 33 زون در هر دیواره 6 عدد و دستگاههای 45 60 و 90 زون در هر دیواره 8 عدد فرستنده و گیرنده دارند.

پس بطور کلی سیستم  بخش سخت افزار دستگاههای 18 و 33 زون عملاً یکسان بوده و فقط نرم افزار واحد پردازنده مرکزی آن است که تفاوت تعداد زون ها را موجب میشود. هرچند به لحاظ عملکرد پایداری دستگاههای 18 زون بمراتب بهتر از دستگاههای 33 زون میباشد.

همچنین پایداری دستگاههای 24 و 45 زون بمراتب بهتر از دستگاههای 60  و 90 زون خواهد بود. و به لحاظ پیکره  سخت افزاری این سری دستگاهها مشابه یکدیگر میباشند.


شرکت پیمان گزاران در دو گروه مختلف فوق گیت های فلزیاب دروازه ای خود را ارائه می نماید.

گیت فلزیاب دروازه ای 18 زون  در دو مدل PG-300   با نمایشگر LED   و مدل PG-301   با نمایشگرLCD   ارائه میگردد.

پایداری و کیفیت این دستگاهها بسیار بالا بوده و قابل نصب در کلیه اماکن امنیتی و حفاظتی میباشد.

گیت فلزیاب دروازه ای مدل PG-300

گیت فلزیاب دروازه ای مدل PG-300


گیت فلزیاب دروازه ای 45 زون با مدل
PG-615  و نمایشگر LCD  تمام رنگی با دو مرحله کلید سخت افزاری و نرم افزاری و قابلیت اتصال به WiFi  – ریموت کنترل  و همچنین بدنه Outdoor و توانمندی تشخیص همزمان فلز در مناطق مختلف بدن و نمایشگر تعداد افراد عبوری در دو جهت مختلف به تفکیک از قابلیت های  دستگاه میباشد.

شرکت پیمان گزاران پیشرو صنعت حفاظتی در ایران
دارای پروانه تولید از وزارت صمت  تمام توان خود را در ارائه سیستم هائی با کیفیت و کارآئی بالا به کار بسته و بسیار خوشنود است تا دستگاههای با  توانمندی و پایداری بسیار بالا را ارئه می نماید.

گیت فلزیاب دروازه ای مدل PG-615

گیت فلزیاب دروازه ای مدل PG-615

دستگاههای فوق دارای قطعات با کیفیت بسیار بالا و دوام و پایداری منحصربفرد میباشند.

مجموعه شرکت پیمان گزاران بسیار مفتخر است تا ضمن ارائه طیف کاملی از تجهیزات امنیتی و حفاظتی همچنین دستگاههای ایکس ری در مدلهای مسافری و صنعتی با کاربری های خاص  را ارائه می نماید. کلیه محصولات شرکت دارای دو سال گارانتی کامل میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت سفارش
فارسی