دستگاه ایکس ری صنعتی چیست ؟
دستگاه ایکس ری صنعتی چیست ؟
خرداد 10, 1401
ایکس ری صنعتی
ایکس ری صنعتی جهت تست باطری
خرداد 10, 1401
ایکس ری صنعتی

ایکس ری صنعتی

دستگاههای تصویربرداری جهت قطعات صنعتی و خطوط تولید 

یکی از مهمترین نیازهای صنایع مختلف تصویربرداری ایکس ری از قطعات  و تجهیزات ساخته شده میباشد.

بسیار مهم است که این قطعات پس از خط تولید مورد بازبینی دقیق قرار گیرند و چنانچه به لحاظ کیفی مشکلی در تولید و یا مراحل مونتاژ و یا ریخته گری دارند با دقت بسیار بالا پس از ارزیابی مورد نظر قرار گیرد. به همین منظوردر صنعت قطعات خاص پس از ساخت اولیه به واحد NDT رفته تا از طریق تصویربرداری ایکس ری با کیفیت و دقت  بسیار بالا موارد مورد ارزیابی قرار گیرد تا در صورت عدم هر گونه ایراد و اشکال اجازه خروج برای آن صادر شود.   

شرکت پیمان گزاران بسیار مفتخر است تا با همکاری یکی از بزرگترین تولید کنندگان وبا بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات تصویربرداری ایکس ری امکان بررسی دقیق قطعات و تجهیزات صنعتی را فراهم آورده و مصرف کنندگان بتوانند با
بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز جهانی از این مهم استفاده کنند.

دستگاههای ایکس ری صنعتی بسته به نیاز  میتواند در  توانهای مختلف از 160 کیلولت تا 450 کیلوولت و دقت های مختلف جهت تصویربرداری از قطعات مختلف در ابعاد مورد نیاز صنایع مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین بر اساس نوع استفاده تصویربرداری بصورت دو بعدی و سه بعدی میتواند انجام گردد. در تصویربرداری سه بعدی و
یا توپوگرافی
میتوان لایه های مختلف قطعه را مورد ارزیابی قرار داد. میزان دقت در این تصویربرداری ها بسته به نیاز مشتری متفاوت بوده و تا چند میکرون بسته به مورد قابل ارائه میباشد.

بسته به اینکه عملیات تصویربرداری توسط اپراتور انجام گردد و یا توسط دستگاه بصورت اتوماتیک ، تجهیزات مورد استفاده متفاوت خواهند بود. دستگاههای Inline میتواند بر روی خط تولید پیاده شده و بصورت اتوماتیک قطعات را مورد ارزیابی قرارداده و موارد دارای اشکال را از خط تولید خارج نماید.

دستگاههای Offline جهت بررسی قطعات توسط اپراتور مورد استفاده قرار میگیرد. در این سیستم ها قطعات وارد دستگاه شده و بسته و به نیاز از زوایای مختلف میتواند تصویربرداری شده و مورد ارزیابی کیفی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت سفارش
فارسی